- Digitális Irodalmi Akadémia
- Sulinova Adatbank
- Realika - Digitális foglalkozásgyűjtemény és oktatásszervezési szoftver
- Sulinet Nyelvek
- Segítségnyújtó szervezetek
- Sunflower animációk
- Klikk - Digitális játszótér
- A holokauszt Magyarországon
- Nemzeti Emlékezet Program
- Magyarország Képes Történelmi Kronológiája
- 1848-as játék
- eTwinning
- Kempelen Farkas Digitális Tankönyvtár
- Természetbúvár labor
- A magyar nemzeti parkok honlapja
- Celebrate tananyagok
- Jelkép és örökségtár
- Élő Duna Projekt
Taoista Gyógyközpont filozófiája - Havasi András könyvéből
Ezt a írást azoknak a tanítványaimnak, illetve az Internetet önállóan böngésző embereknek szánom, akik szeretnék megtudni, hogy mivel is foglalkozik a Kínai Gyógyközpont.

Egyes területeken egyedül az egészség vonatkozásában közelítik meg a témát, míg mások az önvédelmet és a harci alkalmazásokat helyezik előtérbe. Minthogy mindegyik a Tao részét képezi, igyekeznek eltitkolni azt a tényt, hogy vagy nem ismerik a másik alkalmazást, vagy nem képzett oktatók.
A Kínai Gyógyközpontban a Taoista művészeteket arra használjuk fel, hogy testünket fejlesszük, elménket lecsendesítsük, és szellemünket megerősítsük. Minden más csupán szemfényvesztés! Előfordulhat, hogy valaki évek óta gyakorolja a Tai Chit és viszonylag jó eredményeket ért el, soha nem fogja megérteni a művészet magasabb szintjeit. A Chi Kung - azon kívül, hogy a test megerősítésének és az elme lecsendesítésének csodálatos módja - sokkal többet nyújthat, ha a gyakorlás fókuszált és a cél határozott.
Talán a kulcs a pontos, határozott cél. Tanulmányaim során csupán néhány helyen hallottam, hogy itt, Nyugaton a Taoista művészeteket szándékkal, céllal kötötték össze. Pedig az egyik legnagyobb eredmény, amit elérhetünk, az az, hogy megtanuljuk használni céljainkat az életben. Úgy érzem, hogy a Tai Chi vagy Chi Kung tanulásának kezdetén az a fontos, hogy először fizikai szinten tanuljunk, azaz begyakoroljuk a mozdulatokat. Ennél a pontnál egyre jobban összehangoljuk a légzést a mozgással. Később ez természetessé válik, és egyesíted az energiát - más néven Chi-t - a technikák folytonosságával. De ez még mindig nem minden; ahogy a Yin-Yang szimbólum is mutatja: valójában nem létezik kezdet és vég.
Természetesen mindez időt, koncentrációt, gyakorlást és áldozatot igényel. E szavak sajnos a mi nyugati kultúránk számára eléggé idegenül hangzanak. A sürgető kommunikáció és az állandó reklámzuhatagok idejét élve elvesztettük igazi középpontunkat, valamint egyensúlyunkat. A Kínai Gyógyközpont sokkal többet nyújt egyszerű nyújtógyakorlatoknál - lehetőséget kínál arra, hogy visszanyerjük egyensúlyunkat az életben.
Gondolatok Havasi András könyvéből, a szerző engedélyével
- Korábban a Sulineten
- A kínaiak és a betegségek
- Kínai gyógymódok
- A kínai gógynövényes vitrin