A kínai gógynövényes vitrin
A II. tudományos forradalalom hajnalán emberek egy csoportja -egyre növekvő csoportja a szintetikus gyógyszerektől elfordulva inkább az ősi gyógymódok felé orientálódtak. Megközelítőleg Kr. előtt 403-tól kezdve a kínaiak kidolgozták saját gyógyászatukat, amely gyógynövények használatára épül.

A fent említett alkalmazási módokon kívül a kínai orvosok és gyógyszerészek felismerték, hogy az elfoglalt édesanyák könnyebben adhatnák be gyermekeiknek a gyógynövényeket pirulák formájában. Ezek a tabletták, amelyeket porrá tört gyógyszerek és víz, méz, rizspor ill. viasz - mint kötőanyag - kombinálásával gyártanak, Zhong Yao vagy "azonnal bevehető gyógyszer" néven ismertek. (A Materia Medica a gyógynövényi alapanyagokon kívül ásványi, valamint állati eredetű anyagokat is magába foglal.

Így használ a balzsam...
A kínai gyógynövény tabletták óriási előnye természetesen a használatuk egyszerűségében rejlik. A különböző teák, ill. főzetek elkészítése valamint fogyasztása időigényes, és körülményes azok számára, akik érzékenyek az ízekre. Hátrányuk viszont az, hogy nem veszik igénybe a gyógynövény specialisták igazi szaktudását. Bár a szabadalmazott gyógyszerkészítmények alapját klasszikus formulációk képezik, általában csak az alap-receptek azok, amelyeket a gyógynövényekkel foglalkozó szakember módosít annak érdekében, hogy az a kellő időben megfeleljen a páciens egyedi harmónia-felbomlásának.
Mindamellett vannak bizonyos szabadalmazott orvosságok, amelyek meglehetősen széles körben biztonságosan alkalmazhatóak. A tipikusan otthoni orvosságok megtalálhatók voltak a kínai család gyógyszeres szekrényében. Ezek használatát ismerték, nem volt feltétlen szükség gyógynövény specialistára. a következőkben néhány általánosa alkalmazott gyógyszerkészít-ményről lesz szó.
2010.03.01. Albin
- Digitális Irodalmi Akadémia
- Sulinova Adatbank
- Realika - Digitális foglalkozásgyűjtemény és oktatásszervezési szoftver
- Sulinet Nyelvek
- Segítségnyújtó szervezetek
- Sunflower animációk
- Klikk - Digitális játszótér
- A holokauszt Magyarországon
- Nemzeti Emlékezet Program
- Magyarország Képes Történelmi Kronológiája
- 1848-as játék
- eTwinning
- Kempelen Farkas Digitális Tankönyvtár
- Természetbúvár labor
- A magyar nemzeti parkok honlapja
- Celebrate tananyagok
- Jelkép és örökségtár
- Élő Duna Projekt